Porozmawiajmy o Stawowej! Piknik i konsultacje

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta Marki!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych organizowanych przez Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., dotyczących koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych przy ul. Stawowej w Markach.

Jako wykonawca finalnego projektu, chcemy zasięgnąć Państwa opinii na temat dwóch koncepcji, które przygotowaliśmy w otaczającej MCER i Marcovię przestrzeni.  Wszystkie uwagi, sugestie i pomysły do zaproponowanych koncepcji będą rzetelnie przeanalizowane, a wypracowane wspólnie rozwiązania mają szansę zmienić krajobraz tej części miasta na lata!

Konsultacje rozpoczniemy 21 czerwca o godzinie 17.00 wyjątkowym spacerem.

Spacerem, podczas którego zobaczycie Państwo nasze propozycje obiektów w przestrzeni, w której finalnie mogą powstać! Amfiteatr, tyrolka, tężnia, wodny plac zabaw? Co jeszcze ma szansę pojawić się przy Stawowej?

Po przebyciu trasy po urokliwych ścieżkach wokół stawów, tzw. Konnych, będziemy Państwa oczekiwać na stadionie Marcovii, gdzie w specjalnie przygotowanym stanowisku MIM nasi pracownicy oraz projektanci z pracowni architektonicznej będą udzielać  dodatkowych informacji o wszystkich zaproponowanych rozwiązaniach.

Na miejscu każdy otrzyma ankietę, w której będzie można przekazać nam swoje sugestie, opinie oraz ocenić zasadność zaproponowanych rozwiązań.

A o godz. 19.00 wspólnie z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem, Prezesem Mareckich Inwestycji Miejskich Piotrem Grubkiem, Dyrektorką Działu Realizacji Inwestycji Barbarą Miechowicz oraz architektami zaangażowanymi w projekt koncepcji, wyruszymy na spacer „merytoryczny”.

Zachęcamy do udziału, bo to najlepszy moment do uzyskania rzetelnych odpowiedzi na Wasze – nawet najtrudniejsze pytania do planowanych rozwiązań „u tzw. źródła”.

Konsultacje społeczne, które planujemy przeprowadzić z Państwa udziałem potrwają do ok. godz. 22.00, a w ich trakcie, na trasie spacerowej oraz na terenie Marcovii, przygotowaliśmy kilka niespodzianek: dla dzieci i Was – dorosłych, w tym ogniska z kiełbaskami.

Program wydarzenia:

  • godz. 17.00 – stadion Marcovii – otwarcie pikniku z konsultacjami
  • godz. 17.10 – dziedziniec MCER / stadion Marcovii – jednoczesny start spacerów wyznaczonymi trasami po terenie wzdłuż Stawowej
  • godz. 18.00 – stadion Marcovii – ogniska z kiełbaskami, wypełnianie ankiet, atrakcje
  • godz. 19.00 – stadion Marcovii – spacer merytoryczny z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem, zespołem projektowym i pracownikami Mareckich Inwestycji Miejskich
  • godz. 22.00 – zakończenie pikniku

Serdecznie zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w konsultacjach!