MCER

O Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym

To nie tylko największy obiekt edukacyjno-rekreacyjny wybudowany, utrzymywany i zarządzany przez naszą spółkę – Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., ale też jedyny w Polsce ekologiczny i „zero-energetyczny” budynek użyteczności publicznej. 

Koncepcję oraz projekt MCER przygotowała pracownia architektoniczna Punkt Zero, a jej wdrożenie do realizacji trwało blisko 6 lat. 

Budowa MCER rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Po zaledwie roku i 7 miesiącach rozbrzmiał w szkole pierwszy dzwonek, a 3 miesiące później otworzyliśmy podwoje budynku rekreacyjnego. Takiemu tempu podołała firma Budimex.

15 tys. m2 powierzchni inwestycji podzieliliśmy na 2 budynki – edukacyjny oraz sportowo – rekreacyjny. Część szkolną oddaliśmy do użytkowania 2 września 2019 r., a część sportowo-rekreacyjną 30 listopada 2019 roku. Mieści się w niej nowoczesna pływalnia, sala widowiskowa, hala sportowa, sala sportów walki oraz sala fitness, a także siedziba naszej spółki.

Budowa MCER rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Po zaledwie roku i 7 miesiącach rozbrzmiał w szkole pierwszy dzwonek, a 3 miesiące później otworzyliśmy podwoje budynku rekreacyjnego. Takiemu tempu podołała firma Budimex 

Nasza spółka w ramach swoich zadań statutowych objęła w pełni utrzymanie, zarządzanie infrastrukturą oraz administrację tego obiektu. 

A nasz zespół w MCER działa po to, aby mieszkańcy mogli korzystać z ciekawej i różnorodnej oferty kulturalnej, sportowej, edukacyjnej i rozrywkowej w mieście Marki. 

Modernizacje

02.2021 – dostarczyliśmy i zamontowaliśmy system kontroli zjazdów zjeżdżalni wodnej na pływalni oraz poręcze w obrębie jaccuzi 

06.2021 – wykonaliśmy nową nawierzchnię z kostki brukowej, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy trybuny boiskowe, ławki oraz wiaty rowerowe na terenie miasteczka ruchu drogowego 

10.2021 – zmodernizowaliśmy nawierzchnię placu zabaw oraz wykonaliśmy nowe ogrodzenie placu zabaw dla dzieci