2. Mareckie Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – zapraszamy do udziału w konferencji

Cieszymy się, że możemy ogłosić kolejną 2. edycję Mareckiego Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tegoroczna edycja Mareckiego Forum BRD odbędzie się w w dniu 22 listopada 2023 r. w godzinach 10.00 – 15.00 w sali widowiskowej MCER.

To prestiżowe wydarzenie, którego jesteśmy organizatorem, poświęcone jest poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach, przyciągając najlepszych ekspertów i praktyków w tej dziedzinie. Z dumą prezentujemy tegoroczną edycję, która ma wiele do zaoferowania.

W tym roku wydarzenie skupi się na temacie „Rowery i inne urządzenia transportu osobistego: Najważniejsze zagadnienia dla wspólnego bezpieczeństwa na drodze.”

To prestiżowa konferencja o zasięgu wojewódzkim, podczas której w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym spotkają się najlepsi eksperci i praktycy z różnych dziedzin bezpieczeństwa ruchu drogowego: edukacji, infrastruktury, nadzoru nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz ratownictwa drogowego.

Plakat v1 1200px

Na konferencję zapraszają Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Prezes Mareckich Inwestycji Miejskich Piotr Grubek.

Uczestnikami forum będą przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego (urząd wojewódzki, powiaty, gminy), dyrektorzy lub przedstawiciele placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe i średnie), służby realizujące zadania w ramach nadzoru i ratownictwa drogowego, podmioty publiczne produkujące i dystrybuujące „narzędzia” do wychowania komunikacyjnego oraz partnerzy prywatni realizujący działania w tej dziedzinie.

Wszystko po to, by wypracować jak najlepsze rozwiązania, które doprowadzą do poprawy bezpieczeństwa i wprowadzenie dobrych praktyk w swoich lokalnych społecznościach.

Uczestnicy wydarzenia w formule stacjonarnej wezmą udział w licznych prelekcjach i panelach dyskusyjnych. Szczegółowe informacje oraz program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Wśród prelegentów można wymienić m.in. Tomasza Matuszewskiego, Sekretarza Mazowieckiej Rady BRD, Jacka Zalewskiego – Prezesa Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojciecha Pasiecznego – Wiceprezesa Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przedstawicieli policji oraz instytucji pozarządowych.

7915
*zdjęcie z zeszłorocznej edycji Mareckiego Forum BRD

* Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Wołomińskiego.

*Partnerami konferencji są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Klub Rowerowy „Trybik”.

Udział w konferencji jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia WYŁĄCZNIE po uprzedniej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i zgłoszenia uczestnictwa już teraz, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona.